Kitap Mimarı Logo
08 Ağustos 2022

Temmuz Ayında Okuduklarım |2022

Temmuz Ayında Okuduklarım |2022

Merhaba!

 

       Nihayet Temmuz ayında okuduğum kitapları paylaşabildim. Ağustos tahmin ettiğimden de hızlı başladığı için günlerdir yazı yazmaya fırsat bulamamıştım. Bir de üzerine Sandman’in insanı ekran karşısına çivileyen başarılı uyarlaması eklenince, eh dizileri filmleri bırakıp yazı yazmaya vakit bulamadım.

 

       Son günlerde romantik komediler ve çeşitli televizyon şovları arasında kayboldum diyebilirim. Kitapları bir kenara bırakıp biraz ekrana boğuldum ama bu durumdan şikayetçi değilim. Güldüren, eğlendiren ve keyifli zaman geçirmemi sağlayan her şeye kapım, gözüm, kulağım açık. Ağustos ayında muhtemelen çok az kitap okuyabileceğim ama temmuz ayı için doyurucu bir aydı diyebilirim.

 

       Temmuz ayında okuduğum kitaplar:

• Bilinmeyen Bir Kadının Öyküsü ve Üç Öykü Daha – Stefan Zweig

• Aşık Erkekler Kitap Kulübü – Lyssa Kay Adams

• Alice Harikalar Diyarında Çizgi Roman – Kolektif

• Hat Bekçisi Thiel – Gerhart Haupmann

• Topşik – Nisan Hakan

• Dune (Dune #1) – Frank Herbert

• Dune Mesihi (Dune #2)  – Frank Herbert

 

       Bilinmeyen Bir Kadının Öyküsü ve Üç Öykü Daha, önceden yarı yarıya okuduğum bir kitaptı diyebilirim. İçindeki 2 öyküyü hiç okumamıştım, uzun bir zamandan sonra benim için yeni bir Zweig öyküsü ile aya başlamak güzel oldu.

       Aşık Erkekler Kitap Kulübü tam yaz kitabı. Birkaç gün içinde detaylı yorumunu yapacağım ve mutlaka serinin ikinci kitabını da yaz bitmeden okuyacağım.

       Alice Harikalar Diyarında’yı severek okumuş ve film uyarlamasını da beğeniyle izlemiştim. Disney, film uyarlamasını çizgi roman haline getirmiş ve sahnelerde filme sadık kalmış. Kısacası hikayeyi seviyor ve film uyarlamasını beğeniyorsanız kitaplığınıza baskısı tükenmeden eklemelisiniz.

       Hat Bekçisi Thiel, yol kitaplarımdan biriydi. Daha doğrusu kitabı bir yere gidip dönerken metroda okumak için yanıma almıştım ama okumaya başladıktan sonra elimden bırakamadığım için bir kahve molasıyla okumayı tamamladım.

       Karikatür sevdiğimi az çok ana sayfamda dolaştıysanız fark etmişsinizdir. Topşik bu ayın karikatür kadrosunu tek başına ve elinde kanlı bıçağıyla doldurdu.

       Dune…
       Yani ne diyebilirim ki? Muhteşem bir dünya, tüm detayları düşünülmüş bir evren, okuru ara vermeden diğer kitaba sürükleyen merak uyandırıcı sonlar… Bu ay ve 2022’nin geneline bakacak olursam en çok beğendiğim serilerden biri oldu Dune. Hatta abartmıyorum bu zamana kadar okuduğum en iyi serilerden biri bile olabilir. Hem ne olduğunu merak edip hızlı hızlı okumak istiyorum hem de hazmetmek, sahneleri etraflıca düşünmek için bölümler arasında uzun molalar veriyorum.

 

       Benim temmuz ayım bu kitaplarla geçti. Yazının başında belirttiğim gibi ağustos ayında kitaplara kısa bir ara verip ekran karşısına geçeceğim. Herkese şimdiden keyifli bir ay dilerim.

Sevgiler ♥

 

kitap mimarı temmuz ayında okuduklarım okuma listem edebiyat kültür sanat merhaba kitap kulübü dune topşik aşık erkekler kitap kulübü bilinmeyen bir kadının mektubu hat bekçisi thiel alice harikalar diyarında
En Sevdiğim 5 KİTAP

En Sevdiğim 5 KİTAP

Merhaba, 2020 yılı için özel bir seri hazırladım. “En Sevdiğim 5”
YazıYorum - Merhaba Kitap Kulübü 3 Yaşında!

YazıYorum - Merhaba Kitap Kulübü 3 Yaşında!

  Kitap Kulübüne Üye Olmak ya da Bir Kitap Kulübü Kurmak İşte Bütün Mesele
Ayın Yazarı - Stefan Zweig

Ayın Yazarı - Stefan Zweig

     Biyografi türünün ustası olarak kabul edilse de kaleme aldığı
Daha Fazla Kitap Okumak İçin Öneriler

Daha Fazla Kitap Okumak İçin Öneriler

Merhaba!        Uzun zamandır daha fazla kitap okumak için

Ayın Yazarı

Agatha Christie

Agatha Christie