Kitap Mimarı Logo
28 Şubat 2022

Şubat Ayında Okuduğum Kitaplar |2022

Şubat Ayında Okuduğum Kitaplar |2022

Merhaba!

 

       Çok uzun zamandır şubat ayı gibi bir ay geçirmemiştim. İşe girdim, işten çıktım, rutinlerimi değiştirdim ve kısacık bir ay içinde eski rutinlerime geri dönebilmek için büyük bir çaba harcadım. İş güç düşününce asırlar sürmüş gibi hissettiren şubat ayının sadece 28 güncük olmasından memnunum çünkü bu aya bir gün daha dayanamazdım.

 

       Hayatımdaki ani değişiklikleri bir kenara bırakırsam okur dünyamın en keyifli aylarından birini geçirdim diyebilirim. Okuduğum neredeyse her kitap uzun zamandır aklımda olanlardandı. Kitap yorumlamaya da geri döndüm. Uzun hatta çok uzun zamandır yeni yorum yazmamıştım ve okuduğum kitapların da büyüsüyle sizlere tekrar kitap önerileri hazırlamaya başladım. Şöyle bir düşünüyorum da ‘Şubat da şubatmış yani!’

 

Şubat ayında okuduğum kitaplar:

♥ Adam Strand’ın Otuz Dokuz Ölümü – Gregory Galloway

♥ İçimizdeki Şeytan – Sabahattin Ali

♥ Kitap Aşkı – Debbie Tung

♥ Soğukkanlılıkla – Truman Capote

♥ Adınla Çağır Beni – Andre Aciman

♥ Bul Beni – Andre Aciman

♥ Bülbülü Öldürmek – Harper Lee

 

       Kısacık ayı 7 kitap okuyarak geçirdim ve bu ayın bir bölümünü Sevgililer Günü’nün de etkisiyle aşka dair yazılmış en güzel serilerden birine ayırdım.

 

       Açıkçası bu ay okuduğum her kitaptan ziyadesiyle memnunum ama Adınla Çağır Beni ve Bul Beni için saatlerce konuşabilirim! Elio ve Oliver aşkına ilerleyen günlerde uzun uzun değineceğim için şimdilik bu iki kitabı pas geçiyorum.

 

       Adam Strand’ın Otuz Dokuz Ölümü’nü okur bir arkadaşımın önerisiyle listeme eklemiştim. İntihara dair derin düşüncelere salan kitabı okuduğum için memnunum. Açıkçası aklımın ucundan intihar etme fikri 30 yıldır bir kez olsun geçmedi. Haliyle intihar hakkında uzun soluklu bir düşüncem de hiç olmadı. Kitabın bana epey uzak olduğum bir ruh halini keşfettirdiğini söyleyebilirim.

 

       Kitap Aşkı, kitap yorumu hazırlama ateşimi yeniden alevlendirdi diyebilirim. Her bir karikatüre bayıldım ve defalarca okudum. Kitaba dair yorumum: Kitap Aşkı – Debbie Tung (Çeviren: Ece Çavuşlu)

       Soğukkanlılıkla ile nihayet kavuştuk. Sürpriz bir haber içeren kitap yorumum: Soğukkanlılıkla – Truman Capote (Çeviren: Ayşe Ece)

 

       İçimizdeki Şeytan ve Bülbülü Öldürmek kitaplarını Merhaba Kitap Kulübü ile birlikte okudum. Daha önce de Sabahattin Ali kitabı okumuştum ama beni yazarın hayranı yapan kitap İçimizdeki Şeytan oldu.

 

       Bülbülü Öldürmek ise uzun zamandır ertelediğim için pişmanlık duysam da okur arkadaşlarımla birlikte inceleme şansı bulduğum için iyi ki şimdi okumuşum dediğim kitaplardan biriydi.

 

       Benim şubat ayım bu kitaplarla geçti. Sizler de okuduğunuz kitapları sosyal medyadaki gönderilerime yorum yaparak iletebilirsiniz.

 

Sosyal medya hesaplarım: Facebook , Twitter , Instagram , Goodreads , 1000Kitap

 

 

Sevgiler ♥

 

 

kitap mimarı şubat ayında okuduklarım okuma listem edebiyat kültür sanat merhaba kitap kulübü bülbülü öldürmek adınla çağır beni bul beni kitap aşkı soğukkanlılıkla içimizdeki şeytan
Kitap Alışverişi #3

Kitap Alışverişi #3

Merhaba! Mart ayında kitaplığıma eklediğim kitapları ay bitmeden paylaşmak istedim.    
Mart Ayında Okuduğum Kitaplar |2022

Mart Ayında Okuduğum Kitaplar |2022

Merhaba        Keyifli ve dört mevsimi birden hissettiren bir ay geçirdik.
2019 Yılında Okuduklarım

2019 Yılında Okuduklarım

Yeni yılın ilk gününde, 2020 okuma planını hazırlarken geçen seneye bir göz
Daha Fazla Kitap Okumak İçin Öneriler

Daha Fazla Kitap Okumak İçin Öneriler

Merhaba!        Uzun zamandır daha fazla kitap okumak için

Ayın Yazarı

Agatha Christie

Agatha Christie