Kitap Mimarı Logo
06 Haziran 2021

Kitap Alışverişi #5

Kitap Alışverişi #5

Merhaba!

Geçtiğimiz ay kitaplığıma birbirinden güzel kitaplar ekleme şansım oldu. Çoğu hediye edilerek kitaplığıma eklenen kitaplar;

• Zihin Kontrolü Silva Metodu - Jose Silva

 

• Beden Dili - Joe Navarro

 

• Kıyamet Gösterisi – Neil Gaiman & Terry Pratchett

 

• Âşık Kadınlar – Elfriede Jelinek

 

• Üçüncü Sınıf Kadın – Anıl Alacaoğlu

 

• Büyük Kırmızı Papağan – Mithat Önal

 

• İskemlede Beş Ceset – Agatha Christie

 

• Esrarengiz Parmaklar – Agatha Christie

 

Sekiz kitap içinde sadece Kıyamet Gösterisi ve Âşık Kadınlar ‘ı satın alarak kitaplığıma ekledim diğer kitaplar hediye olarak geldi ve beni çok daha mutlu ettiler.

Kıyamet Gösterisi için baskısı tükenir korkusu yaşadığımı itiraf edebilirim. Aslında yakın zamanda dizi uyarlamasını izlediğim için, muhtemelen bir süre okumayacağım ama İthaki Yayınları bazı bölümlerin diziye uyarlanmadığını bir sosyal medya postunda belirtince, ne olur ne olmaz dedim ve tükenmeden aldım. Baskısı bitecek ve senelerce yeni baskı görmeyecek korkusu, çoğu alışverişimin tek sebebi!

Âşık Kadınlar, geç kaldığım Elfriede Jelinek tanışması için seçtiğim kitaptı. Genellikle bir yazarı ilk defa okuyacaksam en popüler olan kitabından ziyade nispeten daha az dile getirilir bir kitabı tercih etmeye çalışıyorum. İşin içine bir de Anıl Alacaoğlu çevirisi faktörü girince okuma listeme daha fazla ertelemeden Âşık Kadınlar’ı ekledim. Piyanist'i ise ilerleyen zamanlarda mutlaka okuyacağım.

Merhaba Kitap Kulübü toplantılarında bir yazarı konuk ettiğimiz zaman genellikle söyleşi öncesi bazı kulüp üyesi arkadaşlarımla, yazarın tüm kitaplarını okumaya çalışıyoruz. Üçüncü Sınıf Kadın kitabını da bu sayede bir kulüp arkadaşımın hediyesi ile kitaplığıma ekledim. Çünkü söyleşi öncesi kitabı temin edememiştim.

Beden Dili çok uzun zamandır satın almak istediğim kitaplardan biriydi. Kitap alışverişi yaparken unutulan fakat her gördüğümde kendini hatırlatan bu kitap, Zihin Kontrolü Silva Metodu ile birlikte çözdüğüm bir bulmaca dergisinin hediyesi olarak kitaplığıma eklenmiş oldu. Okuma listemdeki kitapların, böyle beklenmedik anlarda kitaplığıma eklenmesine bayılıyorum!

 

Büyük Kırmızı Papağan, yazar Mithat Önal’ın nazik bir hediyesi olarak kitaplığımda yerini aldı. Bir kez daha imzalı kitap hediyesi için Mithat Bey’e teşekkür ederim.

Esrarengiz Parmaklar ve İskemlede Beş Ceset, kitap yorumlarını severek takip ettiğim @galaksikitaplıgı ‘nın hediyeleriydi. Bookstagram cemiyetinin aykırı kişilerinden olan Galaksi Bey’i takip etmenizi öneririm.

Koca bir ay boyunca kitaplığıma eklediğim kitaplar bu kadardı. Umarım yolumuz hep istediğimiz kitaplarla kesişir.

Sevgiler!

Diğer alışveriş yazılarım:

Kitap Alışverişi #4

 

Kitap Alışverişi #3

 

Kitap Alışverişi #2

 

Kitap Alışverişi #1

 

kitap mimarı kitap yorumu kitap alışverişi merhaba kitap kulübü kitap bloğu beden dili zihin kontrolü silva metodu aşık kadınlar kıyamet gösterisi üçüncü sınıf kadın büyük kırmızı papağan iskemlede beş ceset esrarengiz parmaklar
Eylül Ayında Okuduklarım | 2019

Eylül Ayında Okuduklarım | 2019

Merhaba!      Geçtiğimiz ay yeniden başladığım günce paylaşımlarımın
Aralık Ayında Okuduklarım |2019

Aralık Ayında Okuduklarım |2019

Merhaba, koskoca bir yılı geride bıraktık zaman ne kadar hızlı geçiyor öyle değil
Nisan Ayında Okuduklarım |2022

Nisan Ayında Okuduklarım |2022

  Merhaba!        Yeni ayın en keyifli günü geldi
Kitap Alışverişi #8

Kitap Alışverişi #8

Merhaba ^^          Biraz gecikmeli de olsa

Ayın Yazarı

Agatha Christie

Agatha Christie