Kitap Mimarı Logo
10 Şubat 2021

Kitap Alışverişi #1

Kitap Alışverişi #1

Merhaba!

 

     Ah bu kaçındı ‘Artık kitap alışverişi yapmayacağım!’ sözümü bozmam inanın bilmiyorum.
     2020’nin son çeyreğinde henüz okumadığım kitaplarımı saydım ve ortaya koca bir 300 kitaplık kule çıkınca bir süre alışverişe tövbe dedim. Yaklaşık 4 aydır kitap kulübü için seçilen kitaplar haricinde kitap alışverişi yapmıyorum. Hatta okunmayı bekleyen kitap sayımı azaltmak için 2021 Yılında Okuyacağım Kitaplar ‘ı yılın ilk günlerinde belirledim ve bu listede yer alan kitapları okuyorum.

 

     Pandemi sebebiyle alışkanlık edindiğim ve aslında ihtiyacımın çok üstünde kitap almama neden olan şey ‘Nasılsa evden çıkmıyorum, bari kitap alayım.’ düşüncesiydi. Evde kitap biriktirmek, git gide zamlanan kitap fiyatlarını düşününce mantıklı bir yatırım olsa da biriken kitap sayım beni rahatsız ettiği için bir süre daha kitap alışverişi yapmamaya, en azından minimum alışverişle yılı kapatmaya niyetliyim. Bu sebepten yılın ilk ve ender sayıdaki kitap alışverişlerinden birini bloğumda ölümsüzleştirmek istedim.

 

     Yakamoz Yayınları’na ait Sonsuz Kitap’tan çıkan To Die serisini okurken, yayınevinden çıkan 5 kitaplık Mario Mazzanti Seti’ni görünce kitaplığıma eklemeden duramadım. Psikolojik gerilim türü en sevdiğim türlerden biri olduğu için okur yorumlarına güvenip, daha önce okumadığım bir yazar olmasına rağmen Mario Mazzanti’nin 5 kitabını birden kitaplığıma ekledim ve okumak için sabırsızlanıyorum.
Satın aldığım kitaplar;

444 Basamak

On İçimdeki Katil

Şah Mat

Öldürmek İçin Mükemmel Bir Gün

Gördüğüne Asla İnanma

kitap mimarı kitap yorumu okuma güncesi kitap yorumu kitap önerisi kitap alışverişi mario mazzanti kitapları şah mat 444 basamak on içimdeki katil öldürmek için mükemmel bir gün gördüğüne asla inanma sonsuz kitap yakamoz yayıncılık
En Sevdiğim 5 YAZAR

En Sevdiğim 5 YAZAR

En sevdiğim 5 listemin bu haftaki konusu yazarlar.   Sevdiğim yazarları
Mayıs Ayında Okuduklarım |2021

Mayıs Ayında Okuduklarım |2021

Merhaba!   2021, onlarca yıllık okur geçmişimde senenin başından itibaren
Temmuz Ayında Okuduklarım |2022

Temmuz Ayında Okuduklarım |2022

Merhaba!          Nihayet Temmuz ayında okuduğum kitapları
Eylül Ayında Okuduklarım | 2019

Eylül Ayında Okuduklarım | 2019

Merhaba!      Geçtiğimiz ay yeniden başladığım günce paylaşımlarımın

Ayın Yazarı

Agatha Christie

Agatha Christie