Kitap Mimarı Logo
26 Aralık 2022

Kasım Ayında Okuduklarım |2022

Kasım Ayında Okuduklarım |2022

 

 

Merhaba!

Bir ay gecikmeli olsa da kasım ayında okuduğum kitapları paylaşmak istedim.

Artık çalıştığım için eskisi gibi sınırsız vakti kitap okumaya ayıramıyorum. Haliyle yorumlar ve siteye ayırdığım zaman da azalıyor.
Normalde yılın son günlerini bir sonraki senenin okuma listesini planlayarak geçirir, uzun uzun listeler hazırlardım fakat bu sene bu işi de yılın ilk gününe bırakacağım. Yeni yılın ilk gününü kitaplarıma ayıracağım ve 2023’de yolumun güzel kitaplarla kesişmesini dileyeceğim.

 

Güzel kitaplar demişken kasım ayında az ama her biri beni mutlu eden 3 kitap okudum. Okuduğum kitaplar;

• Perşembe Günü Cinayet Kulübü – Richard Osman

• İçimdeki Müzik – Sharon M. Draper

• Neden Çocuk Kitapları Okumalıyız - Katherine Rundell

 

Perşembe Günü Cinayet Kulübü, Merhaba Kitap Kulübü’nün polisiye türü için seçtiği kitaptı ve alışılmışın dışında karakterleriyle beni oldukça memnun etti. Serinin ikinci kitabının okurla buluştuğu şu günlerde bir kez daha Richard Osman okumak için şimdiden sabırsızlanıyorum.

 

Karışık kitabını okuduğum Sharon M. Draper’in İçimdeki Müzik eseri uzun zamandır okunmayı bekleyen kitaplarımın arasındaydı. O kadar etkileyici bir kitaptı ki uzun uzun bahsedeceğim bir yazı hazırlayacağım. Şimdilik sadece şunu söyleyeyim, kitap övüldüğü kadar var.

 

Neden Çocuk Kitapları Okumalıyız bir süredir aklımdaydı, kısa bir kitap olduğunu görünce hemen aradan çıkartayım istedim. Çocuk kitaplarına dair kısa bir deneme sayılabilecek eserde önemli çocuk kitaplarına ve çocuk kitabı okumaya dair ufuk açıcı yorumlar bulabilirsiniz.

 

Kasım ayım bu kitaplarla geçti ve yılın son ayında da birkaç kitap okuyabildim. Birkaç gün sonra Aralık Ayında Okuduğum Kitaplar yazısında görüşmek üzere :D

kitap mimarı kasım ayında okuduklarım okuma listem edebiyat kültür sanat merhaba kitap kulübü perşembe günü cinayet kulübü neden çocuk kitapları okumalıyız içimdeki müzik
Kitap Alışverişi #8

Kitap Alışverişi #8

Merhaba ^^          Biraz gecikmeli de olsa
2021 Yılında Okuduğum En İyi 15 Kitap

2021 Yılında Okuduğum En İyi 15 Kitap

Merhaba!          2021
Temmuz Ayında Okuduklarım |2022

Temmuz Ayında Okuduklarım |2022

Merhaba!          Nihayet Temmuz ayında okuduğum kitapları
Kasım Ayında Okuduklarım |2019

Kasım Ayında Okuduklarım |2019

Yılın son ayına girdik bile. Koca bir yıl ne kadar da çabuk geçti sizce de öyle

Ayın Yazarı

Agatha Christie

Agatha Christie