Kitap Mimarı Logo
12 Ocak 2020

En Sevdiğim 5 AGATHA CHRISTIE ROMANI

En Sevdiğim 5 AGATHA CHRISTIE ROMANI

Ayın Yazarı köşemin bu ayki konuğu 44 yıl önce aramızdan ayrılan Agatha Christie.
Polisiyenin kraliçesini 12 Ocak olan ölüm yıldönümünde bir kez de En Sevdiğim 5 yazı dizimde konuk etmek istedim.

 

En Sevdiğim 5 Agatha Christie Kitabı’na geçmeden önce, arzu ederseniz Ayın Yazarı – Agatha Christie yazıma da göz atabilirsiniz. Bu yazıda yazarın bütün eserlerini listeledim ve hayatına dair bazı ilgi çekici detaylardan bahsettim. Yazıya ulaşmak için tıklayınız.

Gelelim seçmesi epey zor olan En Sevdiğim 5 Agatha Christie Kitabı listeme.

 

1.Doğu Ekspresinde Cinayet


Pek çok Agatha okuru gibi, yazarın en sevdiğim kitabı Doğu Ekspresinde Cinayet. Kitabı okuyana kadar insanların neden bu kitabı ayrı bir yere koyduğunu anlayamamıştım ama kitap özellikle tahmin edilemez sonuyla insanı bir kez daha yazarın kalemine, kurgusuna hayran bırakıyor.

 

2.Acı Kahve


Acı Kahve, okuduğum ilk Agatha Christie kitabı. Benim için epey geç kalınmış bir tanışmaydı ama bu zamanlama için geçerli sebeplerim vardı. Genellikle okuduğum ilk kitaplar o yazarı okumaya devam edip etmeme konusunda karar verdiğim dönüm noktaları oluyor. Acı Kahve’yi severek okumuştum ve hala daha Agatha Christie okumaya devam ediyorsam bunda Acı Kahve’nin rolü büyük.

 

3.Kökteki Esrar


Kitap klasik bir Agatha Christie romanı. Az sayıda insanın erişimi olan köşkte işlenen esrarengiz bir cinayet ve akla hayale gelmeyen olay çözümü ile kitabı özellikle daha önce yazarın kalemiyle tanışmayanlara öneriyorum.

 

4.16:50 Treni


Doğu Ekspresinde Cinayet’in aksine bu kitapta yolculuk hikayesi yok. Kitap okuduğum ilk Miss Marple kitabıydı bu yüzden unutulmazlarım ve en sevdiklerim arasında yer alıyor.

5.Miss Marple’ın Son Maceraları


Okuduğum en farklı Agatha Christie romanıydı. İçinde 9 farklı öykü var ve hepsi biririnden ilginç ve yine tahmin edilemez detaylarla dolu. En sevdiğim 5 Agatha Christie Romanını seçmek yazarın yüzü aşkın eseri düşünüldüğünde çok zor oldu benim için.

Her listemde belirttiğim gibi bu seri tamamen kişisel okur deneyimlerimden ortaya çıktığı için sizin en sevdiklerinizle örtüşmeyebilir. İsterseniz en sevdiğiniz 5 kitabı iletişim bölümünden mesaj olarak gönderebilirsiniz. Sevgiler!

Serinin önceki yayını için tıklayınız; En Sevdiğim 5 Kitap.

 

kitap mimarı en sevdiğim 5 kitap yorumu edebiyat kültür sanat agatha christie agatha christie kimdir agatha christie ne zaman öldü agatha christie kitapları en güzel agatha christie kitapları kitap tavsiyesi polisiye miss marple hercule poirot
Ağustos Ayında Okuduklarım |2022

Ağustos Ayında Okuduklarım |2022

Hoş geldin sonbahar, hoş geldin yağmur, hoş geldin serin hava, hoş geldin!    
Mart Ayında Okuduklarım |2021

Mart Ayında Okuduklarım |2021

Merhaba!        Kitap okumayı sevdiğim kadar kitaplarla ilgili yıllar
Kitap Alışverişi #4

Kitap Alışverişi #4

Merhaba!   Geçen ay kitap kulübü etkinlikleri için seçilen kitapları
Mart Ayında Okuduğum Kitaplar |2022

Mart Ayında Okuduğum Kitaplar |2022

Merhaba        Keyifli ve dört mevsimi birden hissettiren bir ay geçirdik.

Ayın Yazarı

Agatha Christie

Agatha Christie