Kitap Mimarı Logo
01 Kasım 2019

Ekim Ayında Okuduklarım | 2019

Ekim Ayında Okuduklarım | 2019

Merhaba!

     2019’un sonuna doğru hızla yaklaşıyoruz, kasım ayına geldik bile. Zaman ne kadar hızlı geçiyor sizce de öyle değil mi?
     Daha dün gibi bu yılın okuma planını oluşturuyor, bu sene hangi yazarları kitaplığımıza ekleyeceğimizi düşünüyorduk. 2019’u kitap okuma adına dolu dolu geçirsem de biraz daha planlı ilerlesem daha verimli olurdu.

 

     Yıllık hedefimi birkaç ay önce tamamlamış ve yeni hedef olarak 130 kitap belirlemiştim. Biraz tempolu okursam yeni hedefimi tutturmam mümkün ama ne yazık ki bazı günler elime kitap alasım gelmiyor hepiniz gibi. Bu yüzden hedef sayıma takılmayıp bu yıl bitmeden mutlaka okumak istediklerime ayıracağım kasım ve aralık ayını.

 

     Gelelim ekim ayında okuduğum kitaplara. Bu ay genel ortalamamın 2 kitap altında kaldım ve 9 kitap bitirebildim. Sanırım ay içinde denk geldiğim ve tabiri caizse beni sarmayan 2 kitabın bunda etkisi büyük.(kitaplar yarım kaldığı için bu listede yer almıyor.) Alternatif okuma yapayım derken yolumu kaybettiğim bir ekim geçirdim.

 

Ekim ayında sırasıyla;
Kalbim Pera – Birol İnan
Bir Çöküşün Öyküsü – Stefan Zweig
●Damızlık Kızın Öyküsü – Margaret Atwood
Karışık – Sharon M. Draper
Geber Aşkım – Ariana Harwicz
●Ahfâ  – Semih Öztürk
●Huzursuzluk – Zülfü Livaneli
Miss Marple’ın Son Maceraları – Agatha Christie ve
●Savaş Makineleri – George Mann kitaplarını okudum.

 

     Damızlık Kızın Öyküsü, Merhaba Kitap Kulübü ile birlikte okuduğum kitaptı. Huzursuzluk kitap kulübümde önerilmişti ve gerçekten okuduğum kitaplar arasında bu ay beni en çok etkileyenlerden biri oldu. Bunun haricinde her ay bir Agatha, bir Stefan Zweig okumaya devam ediyorum.

 

     Biriken kitap yığınımı azaltmak adına başlattığım kitap kavanozu projemde bu ay için Savaş Makineleri kitabı çıkmıştı. Sanırım 5 senedir kitaplığımda okunmayı bekliyordu, okuduğuma sevindim. Siz de uzun süredir bekleyen kitaplarınızı nasıl azaltacağınızı bir türlü bulamayanlardansanız kendi kitap kavanozunuzu oluşturabilirsiniz. Kitap isimlerini küçük kağıtlara yazıp kura çekerek her ay en azından bir kitabı, bekleyenlerden okunanlar rafına taşıyabilirsiniz.

 

     Kasım, doğum günü ayım olduğu için instagram hesabımda bir çekiliş başlatacağım. Doğum günümü aranızdan bir kişiye kitap çeki hediye ederek kutlamak sizi de bu mutluluğuma ortak etmek istedim J Şimdiden herkese mutlu bir ay dilerim!

Sevgiler…

kitap mimarı kitap yorumu ekim ayında okuduklarım bir çöküşün öyküsü,damızlık kızın öyküsü huzursuzluk savaş makineleri doctor who kalbim pera geer aşkım karışık kitap yorumu ahfa
Kitap Alışverişi #7

Kitap Alışverişi #7

  Merhaba! Temmuz ayı bolca kitap satın aldığım ve bolca kitap okuduğum
Ekim Ayında Okuduğum Kitaplar |2021

Ekim Ayında Okuduğum Kitaplar |2021

  Merhaba!          Havaların serinlemesiyle,
Ayın Yazarı - Tess Gerritsen

Ayın Yazarı - Tess Gerritsen

     Ailesinin “yazarsan para kazanamazsın” endişesiyle doktor
Kitap Alışverişi #4

Kitap Alışverişi #4

Merhaba!   Geçen ay kitap kulübü etkinlikleri için seçilen kitapları

Ayın Yazarı

Agatha Christie

Agatha Christie