Kitap Mimarı Logo
11 Temmuz 2021

Ufak Tefek Aşk Hâlleri – Catana Chetwynd

Ufak Tefek Aşk Hâlleri – Catana Chetwynd

Okulların kapanması ve havanın ısınmasıyla artan yaz tatillerine özel birkaç kitap önerisi hazırladım. Belki bayram tatilini geçirmek için yola çıkmadan önce plaj çantanıza önerdiğim kitaplardan birkaçını atarsınız.

 

       Tam bir kış insanıyım ve yaz aylarında eve kapanıp, dışarıya olabildiğince az çıkarak günlerimi evde geçiriyorum. Güneş hassasiyetim olduğu için kâbusa dönen yaz günlerimi, biraz daha çekilir kılmak için keyifli hissettirecek kitaplar okumayı tercih ediyorum. Bu yüzden haziran, temmuz ve ağustos aylarında okuma listemde çocuk kitapları, çizgi romanlar ve karikatür kitapları bolca yer alıyor.

 

       Karikatür kültürü yüksek bir ailem var. Karikatüristleri isim isim bilen, bir baktığında çizerin adını tahmin edebilen hatta karikatürler üzerine uzun uzun sohbetler eden bir aileye sahip olduğum için bende de karikatür sevgisi küçük yaştan itibaren yerleşti. Sosyal medyanın yaygınlaşmasıyla diğer ülkelerin çizerlerine de kolayca ulaşabilir oldum. Şöyle bir düşünüyorum da kişisel sosyal medya hesaplarımı sadece çizerler ve diğer sanatçıları takip etmek için kullanıyorum.

 

       Ufak Tefek Aşk Halleri kitabının çizeri Catana Chetwynd’da uzun yıllardır takip ettiğim sanatçılardan biri. Aşkın küçük ama hayata renk katan hallerini ölümsüzleştiren Catana Chetwynd’ın çizimlerine bakınca, ikili ilişkilerin tüm dünyada benzerlikler taşıdığını görüyorsunuz.

 

       Sevmenin, sevdiğinle ilgilenmenin, onu mutlu etmek için uğraşmanın, fedakârca davranmanın, birlikte geçirilen küçücük bir andan keyif almanın ve en önemlisi partnerinin iç sesini duyabilecek kadar iyi tanımanın her halini çizimleriyle ölümsüzleştiren Catana Chetwynd, John ile olan ilişkisinden yola çıkıp başlattığı çizimlerinde aşkın her halini okuruna sunuyor.

 

       En gürültülü plajlarda bile rahatça okuyabileceğiniz bu minik kitabı 2021 yılında seriye eklenen Sarmaş Dolaş ile birlikte çantanıza eklemenizi öneriyorum.

 

       Tatile gidemeyenler ya da bu kitabın yorumunu başka bir mevsimde inceleyenler için özel not: Kitap kalbinizi o kadar ısıtıyor ki soğuk bir kış gününde de tercih edebilirsiniz tabi ^^

 

Sarmaş Dolaş – Catana Chetwynd kitap yorumum için tıklayınız.

kitap mimarı kitap yorumu kitap blogu ufak tefek aşk halleri sarmaş dolaş yabancı yayınları sarmaş dolaş: sevgiliniz en yakın arkadaşınızsa hayat bir mucizedir catana chetwynd catana comics karikatür karikatür kitabı ufak tefek aşk halleri kitap yorumu
Ateşin Şarkısı – Tess Gerritsen

Ateşin Şarkısı – Tess Gerritsen

     Sevilen polisiye seri Rizzoli & Isles’ın yaratıcısı
İt Dalaşı – Markus Zusak (Wolfe Brothers #2)

İt Dalaşı – Markus Zusak (Wolfe Brothers #2)

     Dili ağır ve okurken pek çok araştırma yapmamı gerektiren bir roman sonrası,
Mecburiyet – Stefan Zweig

Mecburiyet – Stefan Zweig

Stefan Zweig, 1. Dünya Savaşı boyunca sergilediği savaş karşıtı duruşunu Mecburiyet öyküsü

Ayın Yazarı

Agatha Christie

Agatha Christie