Kitap Mimarı Logo
15 Temmuz 2021

Musmutlu Yumuş Yumak – Sarah Andersen (Sarah's Scribbles #2)

Musmutlu Yumuş Yumak – Sarah Andersen (Sarah's Scribbles #2)

       Sarah Andersen’in günlük hayatın içindeki tuhaflıklarla dolu karikatür serisine Büyümek Diye Bir Şey Yok ile sevimli bir giriş yapmıştık. Genç çizerin ikinci kitabında bu kez adı gibi Musmutlu Yumuş Yumak bir macera bizi bekliyor tabi hayat gibi acı tatlı tüm halleriyle.

 

       Okurda battaniyeye sarılıp yataktan çıkmama hissi yaratan kitapta, ilk kitabın aksine Sarah Andersen’in otobiyografik özellik taşıyan çizimleri de var. Başarılı çizerin, Musmutlu Yumuş Yumak’ta sevimli ama daha gerçekçi karikatürlerine yer verdiğini söyleyebilirim. Özgüvensizlik, sosyal baskı, kadın olmanın zorlukları gibi genel meselelere değinilen kitapta yazarın tüm korkularına rağmen kedi seven biri haline gelmesi gibi, notlarla zenginleştirilmiş başından geçen gerçek hikayelerine de göz atma şansımız oluyor.

 

       Beklenmedik anda gelip tüm planları alt üst eden periyotlardan mustarip kadınların iç sesi gibi karikatürlerin de yer aldığı Musmutlu Yumuş Yumak’ı tüm okurlara önersem de kadın okurlara biraz daha fazla tavsiye ediyorum. Kimseye itiraf edemediğiniz günlük tuhaf hallerinizi Sarah Andersen’in zarif çizimlerinde bulabileceğiniz bu eğlenceli kitabı tatil çantanıza mutlaka eklemelisiniz.

 

       Bu haftayı, en gürültülü plajlarda bile okunabilecek çizgi roman ya da karikatür kitaplarına ayırdım. Bir hafta boyunca 6 kitap önerisinde sizlere 3 farklı seriden bahsettim.
       Tatil öneri listemi Musmutlu Yumuş Yumak ile sonlandırıyorum. Listedeki diğer kitapların yorumuna aşağıdan ulaşabilirsiniz. Umarım tatiliniz beklediğinizden çok daha keyifli geçer.

 

Büyümek Diye Bir Şey Yok – Sarah Andersen (Sarah's Scribbles #1)


Kalp Çarpıntısı Cilt 1 – Alice Oseman (Heartstopper #1)

 

Kalp Çarpıntısı Cilt 2 – Alice Oseman (Heartstopper #2)

 

Ufak Tefek Aşk Hâlleri – Catana Chetwynd

 

Sarmaş Dolaş – Catana Chetwynd

kitap mimarı kitap yorumu musmutlu yumuş yumak musmutlu yumuş yumak kitap yorumu yaz tatiline özel kitap önerileri büyümek diye bir şey yok sarah andersen karikatür kitabı pegasus yayınları büyümek diye bir şey yok kitap yorumu sarah scribbles sarah andersen kitapları pegasus yayınları
Damızlık Kızın Öyküsü – Margaret Atwood

Damızlık Kızın Öyküsü – Margaret Atwood

Geçtiğimiz aylarda açıklanan Book Prize'ın bu yılki sahiplerinden biri olan Margaret Atwood’un
Sizi Mutluluk Denizinde Yüzdürecek Eğlenceli Şeyler

Sizi Mutluluk Denizinde Yüzdürecek Eğlenceli Şeyler

Bir kitap düşünün kapağı bile baktıkça içinizi açıyor, her
Savaş Sanatı – Sun Zi

Savaş Sanatı – Sun Zi

     Komutan ve aynı zamanda düşünür olan Sun Zi’nin savaş stratejilerini
Doku – Burcu Seçmeer

Doku – Burcu Seçmeer

     Benzerine rastlamadığım mekan ve insan betimlemeleriyle dolu olan pamuk şeker

Ayın Yazarı

Agatha Christie

Agatha Christie