Kitap Mimarı Logo
15 Temmuz 2021

Musmutlu Yumuş Yumak – Sarah Andersen (Sarah's Scribbles #2)

Musmutlu Yumuş Yumak – Sarah Andersen (Sarah's Scribbles #2)

       Sarah Andersen’in günlük hayatın içindeki tuhaflıklarla dolu karikatür serisine Büyümek Diye Bir Şey Yok ile sevimli bir giriş yapmıştık. Genç çizerin ikinci kitabında bu kez adı gibi Musmutlu Yumuş Yumak bir macera bizi bekliyor tabi hayat gibi acı tatlı tüm halleriyle.

 

       Okurda battaniyeye sarılıp yataktan çıkmama hissi yaratan kitapta, ilk kitabın aksine Sarah Andersen’in otobiyografik özellik taşıyan çizimleri de var. Başarılı çizerin, Musmutlu Yumuş Yumak’ta sevimli ama daha gerçekçi karikatürlerine yer verdiğini söyleyebilirim. Özgüvensizlik, sosyal baskı, kadın olmanın zorlukları gibi genel meselelere değinilen kitapta yazarın tüm korkularına rağmen kedi seven biri haline gelmesi gibi, notlarla zenginleştirilmiş başından geçen gerçek hikayelerine de göz atma şansımız oluyor.

 

       Beklenmedik anda gelip tüm planları alt üst eden periyotlardan mustarip kadınların iç sesi gibi karikatürlerin de yer aldığı Musmutlu Yumuş Yumak’ı tüm okurlara önersem de kadın okurlara biraz daha fazla tavsiye ediyorum. Kimseye itiraf edemediğiniz günlük tuhaf hallerinizi Sarah Andersen’in zarif çizimlerinde bulabileceğiniz bu eğlenceli kitabı tatil çantanıza mutlaka eklemelisiniz.

 

       Bu haftayı, en gürültülü plajlarda bile okunabilecek çizgi roman ya da karikatür kitaplarına ayırdım. Bir hafta boyunca 6 kitap önerisinde sizlere 3 farklı seriden bahsettim.
       Tatil öneri listemi Musmutlu Yumuş Yumak ile sonlandırıyorum. Listedeki diğer kitapların yorumuna aşağıdan ulaşabilirsiniz. Umarım tatiliniz beklediğinizden çok daha keyifli geçer.

 

Büyümek Diye Bir Şey Yok – Sarah Andersen (Sarah's Scribbles #1)


Kalp Çarpıntısı Cilt 1 – Alice Oseman (Heartstopper #1)

 

Kalp Çarpıntısı Cilt 2 – Alice Oseman (Heartstopper #2)

 

Ufak Tefek Aşk Hâlleri – Catana Chetwynd

 

Sarmaş Dolaş – Catana Chetwynd

kitap mimarı kitap yorumu musmutlu yumuş yumak musmutlu yumuş yumak kitap yorumu yaz tatiline özel kitap önerileri büyümek diye bir şey yok sarah andersen karikatür kitabı pegasus yayınları büyümek diye bir şey yok kitap yorumu sarah scribbles sarah andersen kitapları pegasus yayınları
Lûgat 365 Bazı Kelimeler Çok Güzel – Banu Ertuğrul & Onur Ertuğrul

Lûgat 365 Bazı Kelimeler Çok Güzel – Banu Ertuğrul & Onur Ertuğrul

“Bazı kelimeler çok güzel… Tüm hikaye bunun ayırdına varmamızla
Bir Kuzey Macerası – Jack London

Bir Kuzey Macerası – Jack London

     Jack London’ın, roman, öykü ve deneme derlemelerinden oluşan
Berrin- Ercan Akarsu

Berrin- Ercan Akarsu

     Bazı kitaplar vardır ya hani kitabı elinize alır almaz kelimelerin size sunduğu
4. Maymun – J.D. Barker (4MK Thriller #1)

4. Maymun – J.D. Barker (4MK Thriller #1)

Kitap tavsiyesinde bulunurken o kitabı nasıl bir ruh haliyle okuduğumu ya da okuduktan sonra neler

Ayın Yazarı

Agatha Christie

Agatha Christie