Kitap Mimarı Logo
11 Haziran 2020

Külkedisi’nin Zayıflama Hikayesi – Aylem Güngördü

Külkedisi’nin Zayıflama Hikayesi – Aylem Güngördü

     Aylem Güngördü, site sosyal medya hesabım sayesinde yazar olduğunu bilmeden tanıştığım dünya tatlısı bir insan.
     Birlikte Edgar Allan Poe’nun Bütün Öyküleri’ni okumaya başladık ve bu zorlu süreç (kitap neredeyse 1000 sayfa!) aramızda hoş bir sohbetin gelişmesini sağladı. Konu gel zaman git zaman edebiyattan, sanata, sanattan, günlük hayata derken hop her kadın sohbetinin vazgeçilmezi fazla kilolara geldi. Çünkü 80 ya da 50 hiç fark etmez, kaç kilo olursak olalım hepimiz fazla kilomuzdan şikayetçiyiz.
     Günlerce süren kitap sohbetinde açılmayan muhabbet fazla kilolardan “Ben aslında kitapları yayımlanmış bir yazarım!” cümlesine gelince şaşırdım haliyle. Meğer Aylem, Külkedisi’nin Zayıflama Hikayesi kitabının yazarıymış ve bu kitap sayesinde bir çok okurunun kilo verme motivasyonu kaynağı olmuş.

 

     Külkedisi’nin Zayıflama Hikayesi, bir çok kadının fazla kilolarından kurtulmak için aradığı motivasyonu sağlayabilecek bir roman. Kitabın içinde kişisel gelişimden, tatlı bir aşka, iş dünyasının zorlu yanlarından, kalp ısıtan küçük mucizelere gibi geniş bir yelpazede akıcı bir azim hikayesi var. Ben kitabın kahramanı Öykü’nün yaşadıklarında kendimden çok şey buldum. Özellikle kilo vermek için çeşitli girişimleriniz olmuş ve henüz istediğiniz başarıyı elde edememişseniz Öykü’nün hikayesinde kendi hayatınızdan parçalar bulma ihtimaliniz oldukça yüksek.

 

     Kilolardan mütevellit ne bulursa giyen ve modayla arası olmamasına rağmen moda dergisinde çalışan Öykü’nün başı epey dertte. Zaten hayat onun için fazlasıyla zorlu ve yokuşlardan yuvarlanma tehlikesiyle doluyken, dergideki müdiresi çırpı bacak Seçil’in ızdıraba varan hakaretleriyle daha da çekilmez bir hal alan hayatını değiştirmek istiyor. Fazla kilolarıyla zor sürdürdüğü hayatını bir de iş ve özel yaşantısındaki aksiliklerle süsleyince bir kadını değişmekten alıkoyabilecek çok az şey vardır. Yazar bu durumu “Bir kadın kendini değiştirmek istediğinde, ona engel olabilecek hiçbir yemek yoktur.” sözüyle özetlemiş ve Öykü’nün hikayesiyle herkese bir umut ışığı yakmış.

 

     Kitabı kapak tasarımı gibi iç açıcı ve eğlenceli buldum. Saf sevginin ve temiz kalabilmenin neredeyse her sayfada altı çizilmişti ve akıcı dille kaleme alınmıştı. Dikkatimi çeken bir diğer konu hiçbir detayın gözden kaçırılmaması oldu. Kitapta verilen bilgi, ismi geçen bir karakter mutlaka büyük hikayenin kilit noktasında karşınıza çıkıyor ve bu kitaba karşı okuma isteğinizi kat be kat arttırıyor.

 

     Külkedisi’nin Zayıflama Hikayesi bir seri kitabın tatlı başlangıcı. Serinin ikinci kitabı olan Gizemli Erkek Avcısı tam anlamıyla bir devam kitabı niteliği taşıyor fakat küçük bir farkla, bu kez başrole çırpı bacak, kilolu insanların kabusu olabilecek bütün çekici detaylarla donatılmış Seçil geçiyor.

 

     İki kitabı da severek okuyan bir okur olarak sadece zayıflamak isteyenlere değil bütün okurlara bu sıcak ve samimi hikayeyi kitaplığınıza eklemesını öneriyorum. Öncelik tabi ki Külkedilerinin!

kitap mimarı kitap yorumu kitap edebiyat külkedisi'nin zayıflama hikayesi roman nemesis yayınları aylem güngördü gizemli erkek avcısı
Ak Zambaklar Ülkesinde – Grigory Petrov

Ak Zambaklar Ülkesinde – Grigory Petrov

     Bir zamanlar işgal altındayken, bataklık gibi amansız hale gelen Finlandiya’nın
Şu Hortumlu Dünyada Fil Yalnız Bir Hayvandır 2 – Ahmet Şerif İzgören

Şu Hortumlu Dünyada Fil Yalnız Bir Hayvandır 2 – Ahmet Şerif İzgören

2012’de yolum, Şu Hortumlu Dünyada Fil Yalnız Bir Hayvandır ile kesiştiğinde kitap, 10. Yılını
Büyük Kadınların Aşk Mektupları

Büyük Kadınların Aşk Mektupları

     Ursula Doyle tarafından derlenen ve tarihte önemli bir
Postacı Kapıyı Çalmayacak – Ava Dellaira

Postacı Kapıyı Çalmayacak – Ava Dellaira

     Mutlaka başınıza gelmiştir. Şampuan ya da eksik herhangi bir mutfak malzemesi

Ayın Yazarı

Agatha Christie

Agatha Christie