Kitap Mimarı Logo
15 Aralık 2020

Kedi Gibi Düşünmek ve Davranmak – Stéphane Garnier

Kedi Gibi Düşünmek ve Davranmak – Stéphane Garnier

Uluslararası Çok satan etiketiyle raflarda boy gösteren, kapağındaki dokulu kedi figürüyle okuru daha kitaba dokunduğu an büyüleyen Kedi Gibi Düşünmek ve Davranmak, bu zamana kadar okuduğunuz en farklı kişisel gelişim kitaplarından biri olmaya aday.

 

Stéphane Garnier, kedisi Ziggy’ye ithaf ettiği kitabında, yine onun yardımıyla insanoğluna nasıl daha özgür, sakin, meraklı, gözlemci, ihtiyatlı, gururlu, zarif, sessiz ve karizmatik olunacağını gösteriyor. Örnek alınması gereken kedi davranışları, zaman zaman kedileri anlamak adına minik bir rehber olma özelliği sunsa da kitabın amacı kedilerin hiçbir çaba sarf etmeden mükemmel hayata ulaştıkları günlük rutinlerini insan hayatına nasıl adapte edileceğini göstermek.

 

Hayatını kedilerle paylaşan insanların çok iyi bildiği ama çoğumuzun kendi hayatına uygulamayı daha önce düşünmediği, kedilere özgü davranışları ortaya seren yazar; kedilerin kendini kabul ettirmeyi bilen ya da her şeyden önce kendisini düşünen davranışlarını neden örnek almamız gerektiğini ortaya koyuyor.

 

Diğer kişisel gelişim kitaplarının aksine, kitap bir kedi üzerinden ele alındığı için okuru hayat ve kedilerin doğal yaşamıyla alakalı düşündüren bir yanı var. Bu özelliğiyle kitabı hem kendinizi hem de kedinizi anlamak için okumayı tercih edebilirsiniz. Kedi Gibi Düşünmek ve Davranmak kitabının bana göre en keyifli yanı bölüm başlarında yer alan ünlü kişilerin kedilere dair sözlerini içeriyor olmasıydı. Geçmişten günümüze pek çok yazar, şair ve ünlü ismin kedilere dair söylediklerini derleyen Stéphane Garnier okura kedilere ve kendi iç dünyalarına dair düşünme fırsatını yine bir kedi rehberliğinde, bölüm sonlarında yer alan Kedinin Günlüğü bölümlerinde sunuyor.  

 

Kedi Gibi Düşünmek ve Davranmak, tüm aile üyelerince okunabilecek her yaşa uygun kitaplardan biri. Kolay okunabilir olması ve okuru yormayan içeriğiyle bir kaç saatte bitirebileceğiniz kitabı yoğun zamanlarınızda kısa bir mola vermek için tercih edebilirsiniz. Açıkçası ben bu özellikteki kitapları, iki ağır kitap arasında kafamı dağıtmak ya da kitap okuyamadığım günlerde hızlıca bir kitap bitirip, motivasyon sağlamak için tercih ediyorum.

kitap mimarı kitap yorumu kitap blogu kedi gibi düşünmek ve davranmak paloma yayınevi kedi gibi düşünmek ve davranmak kitap yorumu kişisel gelişim kitabı
Buz Prenses – Camilla Läckberg

Buz Prenses – Camilla Läckberg

     Katıldığı yaratıcı yazarlık kursunda kaleme aldığı Buz Prenses
Ölüme Terk Edilmiş – Lisa Jackson

Ölüme Terk Edilmiş – Lisa Jackson

Lisa Jackson’ın 8 kitaplık To Die Serisinin ilk kitabı olan Ölüme Terk Edilmiş, başarılı
Geçmişe Yolculuk – Stefan Zweig

Geçmişe Yolculuk – Stefan Zweig

İnsani duyguları, akıcı hikayelerle okuruna hissettiren Stefan Zweig’in Geçmişe Yolculuk
Köpek Düşleri – Markus Zusak (Wolfe Brothers #1)

Köpek Düşleri – Markus Zusak (Wolfe Brothers #1)

     Kitap Hırsızı ve Hiç Kimse Sıradan Değildir gibi sevilen romanların yazarı

Ayın Yazarı

Agatha Christie

Agatha Christie