Kitap Mimarı Logo
11 Temmuz 2021

Kalp Çarpıntısı Cilt 2 – Alice Oseman (Heartstopper #2)

Kalp Çarpıntısı Cilt 2 – Alice Oseman (Heartstopper #2)

 

Sıcak, samimi ve gerçekçi bu çizgi roman serisinin ilk cildinde hayatımıza giren Charlie ve Nick’in hikayesi kaldığı yerden Kalp Çarpıntısı Cilt 2’de devam ediyor.

 

       Kalp Çarpıntısı Cilt 2 yorumuma geçmeden önce küçük bir hatırlatmada bulunmak istiyorum. Kalp Çarpıntısı bir çizgi roman serisi ve diğer tüm çizgi romanlarda olduğu gibi cilt sırası takip ederek okunması gerekiyor. Kısacası önce Kalp Çarpıntısı Cilt 1’i okumalısınız. (Yorumun bundan sonraki kısmı ilk cilt için spoiler/sürpriz bozan niteliğinde bilgiler içerir.)

 

       Kalp Çarpıntısı Cilt 1, Charlie ve yeni sınıf arkadaşı Nick’in tanışma hikayesi ile başlamıştı. İki genç adam kısa sürede yakın dost olmuşlar ve birbirlerinin arkadaş çevresiyle de tanışmışlardı. Charlie’nin arkadaş çevresi Nick’e karşı daha samimi davransa da Nick’in homofobik arkadaşları Charlie’ye zorlu anlar yaşatmıştı.

 

       İkiliyi en son, gittikleri bir doğum günü partisinde bırakmıştık. Yaşadıkları ilk yakınlaşmanın ardından açıklama bile yapmadan çekip giden Nick’in ardında kalan Charlie’nin hüzünlü bakışlarıyla biten ilk kitabın sonu hakikaten çok dramatikti. Neyse ki dramatik çizimler umduğumdan daha kısa sürede yerini aşk dolu anlara bıraktı. Sonunda Nick ve Charlie birbirlerine arkadaşlıktan daha öte duygular beslediklerini itiraf ettiler.

 

       Kalp Çarpıntısı Cilt 2 serideki favorilerimden biri. Hikayenin tümünü sevsem de bu ciltte yaşananlar beni daha bir mutlu ediyor. Charlie’yi mutlu görmek, Nick ile birlikte yaşadıkları romantik anlar okurken beni gülümsetiyor. Bir de bu cilt ile Tara, Darcy, Tao ve Elle’yi daha yakından tanıma şansı buluyoruz. Açıkçası böyle nispeten uzun soluklu serilerde, konunun yan karakterler ile zenginleştirilmesinden mutluluk duyuyorum.

 

       Harry Potter göndermeleri, Tara & Darcy’li mini çizgi roman ‘Çalışma Odası’ ve arka planda Nick’in sürdürdüğü kendini bulma hikayesini de içeren Kalp Çarpıntısı Cilt 2’yi ilk ciltte olduğu gibi soluksuz okudum. Henüz tanışmadıysanız Charlie ve Nick’in samimi hikayesine göz atmanızı öneririm.

 

       Son olarak Heartstopper, ilerleyen günlerde Netflix dizisi ile ekran karşısına geçecek. Çekimleri tamamlanan diziye dair detaylar kesinleşince mutlaka paylaşacağım.

 

Kalp Çarpıntısı Cilt 1 yorumum için tıklayınız.

kitap mimarı kitap yorumu kalp çarpıntısı heartstopper kalp çarpıntısı serisi kalp çarpıntısı cilt 1 kalp çarpıntısı cilt 2 alice oseman charlie ve nick heartstopper dizisi çizgi roman yabancı yayınları charlie spring nick nelson
Dünya Sineğe Baktı – Cahit Kaya

Dünya Sineğe Baktı – Cahit Kaya

  Dünya Sineğe Baktı ile yolum, öykü zevkimi bilen bir okur
Lûgat 365 Bazı Kelimeler Çok Güzel – Banu Ertuğrul & Onur Ertuğrul

Lûgat 365 Bazı Kelimeler Çok Güzel – Banu Ertuğrul & Onur Ertuğrul

“Bazı kelimeler çok güzel… Tüm hikaye bunun ayırdına varmamızla
Bir Şans Daha – Lucy Diamond

Bir Şans Daha – Lucy Diamond

     En yakın yeni yıl gecesini düşünün, ne kadar çok yeni karar aldınız
Ömer’in Çocukluğu – Muallim Naci

Ömer’in Çocukluğu – Muallim Naci

Muallim Naci’nin çocukluk anılarını kaleme aldığı eseri Ömer’in Çocukluğu Türk Edebiyatı

Ayın Yazarı

Agatha Christie

Agatha Christie