Kitap Mimarı Logo
11 Haziran 2020

Infernaliana – Charles Nodier

Infernaliana – Charles Nodier

Charles Nodier, 1780-1844 yılları arasında yaşamış Fransız bir yazar. 1823 yılında Arsenal Kitaplığı’nın müdürü olan Nodier, gotik edebiyatın ustalarından kabul ediliyor.

 

     Kavis Kitaptan çıkan Infernaliana ya da Hortlaklar, Hayaletler, İblisler ve Vampirler Üzerine Anektodlar, Küçük Romanlar, Öyküler, Masallar kitabı tam da ismi gibi içi bir sürü kısa öykü ve küçük romandan oluşan bir kitap. İçinde tam 31 bölüm yer alan seçki, korku edebiyatı ile ilgilenen herkesin kütüphanesinde yer almalı. Kitabın, korku edebiyatına giriş yapmak isteyenlerin de kaçırmaması gereken bir seçki olduğunu düşünüyorum.
     Kimi tek bir sayfadan oluşan kısacık öyküler okurun hafızasında o kadar vurucu bir etki yaratıyor ki ciltlerce korku romanı okumuşsunuz gibi hissediyorsunuz.

 

     Bu muazzam seçkide beni en çok etkileyen Yolculuk öyküsü oldu. Uzun uzun kaleme alınsa yüzlerce sayfa okunabilecek öykü kitabın tamamında olduğu gibi o doyurucu hissi yaşattı.
     Kitaba dair tek bir cümle kuracak olsam “Kısa ama etkili korku dolu unutulmaz öyküler derlemesi” derdim.

 

     Infernaliana’nın Kavis Kitap etiketli baskısı çoğu kitap satış sitesinde tükenmiş olarak gözüküyor. Kitabı, ucuzkitapal.com’dan 2 TL gibi oldukça komik bir tutar ödeyerek kitaplığıma ekledim. Kitabı temin etmekte zorlananlar Çınar Yayınları’ndan olan daha güncel baskısını tercih edebilir. İki yayınevinde de çevirmen Ayten Er olarak gözüküyor, muhtemelen aynı içeriğin daha güncel tarihli baskısını elde etmiş olacaksınız ve en az benim kadar büyük bir keyifle okuyacağınızdan eminim.

 

     Korkunun, dehşetin ve gerilimin sadece kitaplar aracılığıyla hayatınızda olması dileğiyle…

kitap mimarı kitap yorumu kitap önerisi infernaliana korku edebiyatı öykü roman kavis kitap çınar yayınları infernaliana kitap yorumu
Sizi Mutluluk Denizinde Yüzdürecek Eğlenceli Şeyler

Sizi Mutluluk Denizinde Yüzdürecek Eğlenceli Şeyler

Bir kitap düşünün kapağı bile baktıkça içinizi açıyor, her
Organik Bozukluk – Şenay Aydemir

Organik Bozukluk – Şenay Aydemir

     21. Yüzyılda Tembellik Hakkı alt başlığıyla sunulan Organik Bozukluk,
Doku – Burcu Seçmeer

Doku – Burcu Seçmeer

     Benzerine rastlamadığım mekan ve insan betimlemeleriyle dolu olan pamuk şeker
Kilitli – Kerry Wilkinson

Kilitli – Kerry Wilkinson

     Kerry Wilkinson'ın kaleme aldığı ve Jessica

Ayın Yazarı

Agatha Christie

Agatha Christie