Kitap Mimarı Logo
26 Mart 2021

Avcunuzdaki Kelebek – Ahmet Şerif İzgören

Avcunuzdaki Kelebek – Ahmet Şerif İzgören

Okurun içini ısıtan, en az kitap okuyan kişinin bile hızlı kitap okuma rekoru kırmasını sağlayan, kısa sürede okunmasına rağmen uzun yıllar insanın hafızasında yer eden klasik bir Ahmet Şerif İzgören kitabı Avcunuzdaki Kelebek.

 

       İlk olarak 2004 yılında okurların beğenisine sunulan kitap, 2020 sonlarına doğru 125. Baskısını yaptı. Geniş okur kitlesine ulaşan ve okurları tarafından gördüğü ilgiyi bir an olsun kaybetmeyen kitap aldığı bütün övgü dolu yorumları sonuna kadar hak ediyor.

 

       Elma Yayınevinin, Bilgi – İyilik – Gelişim Serisi kapsamında yer alan Avucunuzdaki Kelebek; Avcunuzdaki Kelebek, Gelecek Hayaliniz, Hayat Amacınız, Değerleriniz, Hedefleriniz, Olumlu Düşünce, Kişilik, Yaratıcılık, Mücadele Ruhu bölümlerinden oluşuyor.

 

       Her yaştan okurun, hayat mücadelesine yardımcı olacak öneriler keşfedeceği kitabın en önemli özelliği yıllar geçtikçe tekrar tekrar okumak isteyeceğiniz bir başucu kitabı olması. Kitabı ilk okuduğumda öğrenciydim ve kitaptan çıkarttığım mesajlar, iş hayatına atıldıktan sonra okuduğum zamankinden çok farklıydı. Bence kitabın vermek istediği her mesaja ulaşmak için hayatın belli dönemlerinde tekrar gözden geçirilmesinde fayda var. Açıkçası bu özelliğin Ahmet Şerif İzgören kitaplarının ortak bir özelliği olduğunu düşünüyorum.

 

       Avcunuzdaki Kelebek, daha önce okumamış olsanız da size tanıdık gelecek bazı bölümlere sahip. Bu durum yıllar içinde anonimleşen, kulaktan kulağa yayılan ve çoğu kaynağı belirtilmeden paylaşılan alıntıların, adeta hayatın içinde kendine yer bulmuş olmasından kaynaklanıyor.

 

       Ahmet Şerif İzgören’in samimi ve yalın dili, yurdun dört bir köşesinden ilham kaynağı hayat hikayelerini bulup karşımıza çıkartması ve her bir satırı insana umut olan Avcunuzdaki Kelebek, sadece sizin değil, tüm aile üyelerinizin beğeneceği kitaplardan biri. Açıkçası her biri farklı okuma zevkine sahip aile üyelerini tek bir kitapta toplayabilen eserleri diğerlerine nazaran biraz daha fazla seviyorum. Sıra sıra aynı kitabı okuyup, kitabın en etkilendiğimiz noktalarını birbirimizle paylaşmak ve okuma eylemini aile etkinliği haline getirmenin keyifli halini tatmak isterseniz Avcunuzdaki Kelebek’i zaman kaybetmeden kitaplığınıza eklemelisiniz.

kitap mimarı kitap yorumu avcunuzdaki kelebek avcunuzdaki kelebek kitap konusu avcunuzdaki kelebek kitap yorumu elma yayınevi ahmet şerif izgören kişisel gelişim kitabı bilgi iyilik gelişim serisi
Bul Beni – André Aciman (Çeviren: Berrak Göçer)

Bul Beni – André Aciman (Çeviren: Berrak Göçer)

         Bazı seri kitaplar, ortak karakterler içeren bağımsız
Kamarilla – Daniel O’Malley (The Checquy Files #1)

Kamarilla – Daniel O’Malley (The Checquy Files #1)

     Kamarilla'yı henüz okumadıysanız eğer bütün okuma planınızı
Machiavelli’nin Bahçesi – Büyük Yazarlardan Bahçe Kılavuzu

Machiavelli’nin Bahçesi – Büyük Yazarlardan Bahçe Kılavuzu

     Can Yayınları’nın Kırkmerak dizisinde;
Lûgat 365 Bazı Kelimeler Çok Güzel – Banu Ertuğrul & Onur Ertuğrul

Lûgat 365 Bazı Kelimeler Çok Güzel – Banu Ertuğrul & Onur Ertuğrul

“Bazı kelimeler çok güzel… Tüm hikaye bunun ayırdına varmamızla

Ayın Yazarı

Agatha Christie

Agatha Christie