Kitap Mimarı Logo
29 Ağustos 2022

Âşık Erkekler Kitap Kulübü – Lyssa Kay Adams (Çeviren: Gülfem Çırak)

Âşık Erkekler Kitap Kulübü – Lyssa Kay Adams (Çeviren: Gülfem Çırak)

Merhaba!

       Âşık Erkekler Kitap Kulübü, tahmin edersiniz ki ilk olarak ismiyle dikkatimi çekti. Bir kitap kulübü kurucusu olarak içinde kitap kulübü olan filmlere ve kitaplara daha bir merakla yaklaşıyorum.

 

       Konusu, okuru yormayan günlük konuşma dili, nispeten az sayıdaki karakterleri hatta capcanlı kapak tasarımı ile Âşık Erkekler Kitap Kulübü; yaz okumaları için ideal, çıtır çerez kitaplardan biri. Aynı zamanda Bromance Book Club Serisi’nin ilk kitabı olan romanın çevirisini Gülfem Çırak üstlenmiş, okurlarla da Nemesis Kitap aracılığıyla buluşmuş.

 

       Ünlü beyzbol oyuncusu Gavin Scott, eşi Thea ile tutuştuğu büyük kavgadan sonra kendisini bir otel odasında ve kelimenin tam anlamıyla dağılmış halde bulur. Onu kendine getirmek için harekete geçen beyzbol oyuncusu arkadaşları Gavin’in evliliğini kurtaracak tuhaf bir öneride bulunurlar: aşk romanları okumak…

 

       Gavin ilk başlarda, arkadaşlarının zoruyla okumaya başladığı Kontesin Âşığı kitabını bir süre sonra elinden düşürmüyor ve Thea ile arasını düzeltmek için, aşk romanının rehberliğinde elinden geleni yapmaya başlıyor.

 

       Âşık Erkekler Kitap Kulübü, kitap içinde hayali başka bir kitap barındıran eserlerden. Kitap boyunca Gavin ve Thea ilişkisi merkezde olmak üzere, kitap kulübündeki ilişkilere göz atarken bir yandan da aralara serpiştirilen Kontesin Âşığı ile romantik bir tarihi romandan parçalar okuyoruz.

 

       Kitabın en beğendiğim yanı, romantik kitaplarda sıkça gördüğümüz; kadın karakteri destekleyen kadın arkadaş grubu klişesi bu kitapta yıkılmış olmasıydı. Kitapta birbirine aşk tüyoları veren bir grup ünlü, başarılı fakat aşk konusunda acemi erkek karakter var ve onların arasındaki dostluğa tanık olmak eğlenceliydi.

 

       İnsan ilişkilerinin ön planda tutulduğu kitap yazım dili ve konusu bakımıyla okuru yormuyor ve kısa sürede okunabiliyor. Bu özellikleri sayesinde plaj çantalarında yer bulmasını umduğum Âşık Erkekler Kitap Kulübü’nü, türü seven okurlara tavsiye ediyorum.

kitap mimarı kitap yorumu yaz tatiline özel kitap önerileri nemesis kitap aşık erkekler kitap kulübü aşık erkekler kitap kulübü yorumu lyssa kay adams gülfem çırak
Sesler - Arnaldur Indridason

Sesler - Arnaldur Indridason

     Avrupa’nın en iyi polisiye yazarları listesinin 1 numarasında gösterilen
Olağanüstü Bir Gece – Stefan Zweig

Olağanüstü Bir Gece – Stefan Zweig

     Yazdığı öykülerde pek çok konuya değinse de her zaman insan olmak üzerine
Ölüme Terk Edilmiş – Lisa Jackson

Ölüme Terk Edilmiş – Lisa Jackson

Lisa Jackson’ın 8 kitaplık To Die Serisinin ilk kitabı olan Ölüme Terk Edilmiş, başarılı
Mor Kaftanlı Selanik – Yılmaz Karakoyunlu

Mor Kaftanlı Selanik – Yılmaz Karakoyunlu

     Akıllarda ve yüreklerde yer eden siyasi ve toplumsal olayları romanlarında

Ayın Yazarı

Agatha Christie

Agatha Christie