Kitap Mimarı Logo
29 Ağustos 2022

Âşık Erkekler Kitap Kulübü – Lyssa Kay Adams (Çeviren: Gülfem Çırak)

Âşık Erkekler Kitap Kulübü – Lyssa Kay Adams (Çeviren: Gülfem Çırak)

Merhaba!

       Âşık Erkekler Kitap Kulübü, tahmin edersiniz ki ilk olarak ismiyle dikkatimi çekti. Bir kitap kulübü kurucusu olarak içinde kitap kulübü olan filmlere ve kitaplara daha bir merakla yaklaşıyorum.

 

       Konusu, okuru yormayan günlük konuşma dili, nispeten az sayıdaki karakterleri hatta capcanlı kapak tasarımı ile Âşık Erkekler Kitap Kulübü; yaz okumaları için ideal, çıtır çerez kitaplardan biri. Aynı zamanda Bromance Book Club Serisi’nin ilk kitabı olan romanın çevirisini Gülfem Çırak üstlenmiş, okurlarla da Nemesis Kitap aracılığıyla buluşmuş.

 

       Ünlü beyzbol oyuncusu Gavin Scott, eşi Thea ile tutuştuğu büyük kavgadan sonra kendisini bir otel odasında ve kelimenin tam anlamıyla dağılmış halde bulur. Onu kendine getirmek için harekete geçen beyzbol oyuncusu arkadaşları Gavin’in evliliğini kurtaracak tuhaf bir öneride bulunurlar: aşk romanları okumak…

 

       Gavin ilk başlarda, arkadaşlarının zoruyla okumaya başladığı Kontesin Âşığı kitabını bir süre sonra elinden düşürmüyor ve Thea ile arasını düzeltmek için, aşk romanının rehberliğinde elinden geleni yapmaya başlıyor.

 

       Âşık Erkekler Kitap Kulübü, kitap içinde hayali başka bir kitap barındıran eserlerden. Kitap boyunca Gavin ve Thea ilişkisi merkezde olmak üzere, kitap kulübündeki ilişkilere göz atarken bir yandan da aralara serpiştirilen Kontesin Âşığı ile romantik bir tarihi romandan parçalar okuyoruz.

 

       Kitabın en beğendiğim yanı, romantik kitaplarda sıkça gördüğümüz; kadın karakteri destekleyen kadın arkadaş grubu klişesi bu kitapta yıkılmış olmasıydı. Kitapta birbirine aşk tüyoları veren bir grup ünlü, başarılı fakat aşk konusunda acemi erkek karakter var ve onların arasındaki dostluğa tanık olmak eğlenceliydi.

 

       İnsan ilişkilerinin ön planda tutulduğu kitap yazım dili ve konusu bakımıyla okuru yormuyor ve kısa sürede okunabiliyor. Bu özellikleri sayesinde plaj çantalarında yer bulmasını umduğum Âşık Erkekler Kitap Kulübü’nü, türü seven okurlara tavsiye ediyorum.

kitap mimarı kitap yorumu yaz tatiline özel kitap önerileri nemesis kitap aşık erkekler kitap kulübü aşık erkekler kitap kulübü yorumu lyssa kay adams gülfem çırak
Oblomov – İvan Aleksandroviç Gonçarov

Oblomov – İvan Aleksandroviç Gonçarov

Rusya’nın dünyaya kattığı kuşkusuz binlerce kıymetli değer vardır ama edebiyat dünyası
Berrin- Ercan Akarsu

Berrin- Ercan Akarsu

     Bazı kitaplar vardır ya hani kitabı elinize alır almaz kelimelerin size sunduğu
Lûgat 365 Bazı Kelimeler Çok Güzel – Banu Ertuğrul & Onur Ertuğrul

Lûgat 365 Bazı Kelimeler Çok Güzel – Banu Ertuğrul & Onur Ertuğrul

“Bazı kelimeler çok güzel… Tüm hikaye bunun ayırdına varmamızla
Yörünge – Tess Gerritsen

Yörünge – Tess Gerritsen

     Tess Gerritsen kitaplarını çok sevdiğim bir yazar.

Ayın Yazarı

Agatha Christie

Agatha Christie