Kitap Mimarı Logo
11 Haziran 2020

26. Seviye Karanlık Başlangıç

26. Seviye Karanlık Başlangıç

     Sürükleyici olmasına rağmen okurken sık sık ara verip bitmesini hiç istemeyeceğiniz harika bir kitap 26. Seviye. Konusu ve karakterlerin akılda yer edici olmasının yanı sıra 26. Seviye'yi diğer kitaplardan ayıran en büyük özelliği ise ilk dijital roman olması.

 

     26. Seviye Karanlık Başlangıç, CSI Serisinin yaratıcısı Anthony E. Zuiker ve Duane Swierczynski'nin kaleme aldığı harika bir polisiye. Kitabı diğer kitaplardan ayıran en büyük özellik ise bölüm sonlarında yer alan şifreleri kullanarak okurlara kitabın filmini izleme şansı sunuyor olması. Videolar, kitapta yer almayan bazı bölümleri de içinde barındırdığı için kitabı okurken filmleri eş zamanlı olarak izlemek oldukça önemli. İlk dijital roman sıfatını oldukça başarılı bir şekilde taşıyan 26. Seviye'yi büyük bir merakla okumaya başlamıştım, beklentilerimin oldukça üstündeki akıcılığı, kurgusu ve okuyucunun kalbinde yer eden karakterleri ile kitap en sevdiğim kitaplar listemde yerini aldı.

 

     26. Seviye içinde yer alan kodları kullanarak izleyeceğiniz videolar ile adeta mini dizi keyfi yaşatıyor ve konusu da oldukça ilginç.

     Polisiye okuyucusu olan okuyucuların bildiği üzere katiller polis teşkilatında 25 ayrı seviyede ele alınır. Bu öldürme yöntemi ve öldürülen kurban sayısından yola çıkılarak katilin avlandığı saha gibi çeşitli sebeplerle kategorilere ayrılmış 25 ayrı seviyenin en korkuncu kuşkusuz ki adını dünyaya duyuran işkenceci seri katillerin yer aldığı 25. seviyedir. Peki ya polis teşkilatını yeni bir seviye yaratmaya zorlayan Sqweegel?

 

     Zaman, mekan, kurban sınırlaması yapmayan ve benzersiz bir özgünlükle dehşet saçan Sqweegel lakaplı katili tanıdıkça 26. seviyenin tek sahibi olması bir yana Steve Dark isimli ajanın hayatını nasıl bir saplantı haline getirdiğine gerilimi sıkça hissedeceğiniz bir okuma hali içinde tanık olacaksınız.

 

     Steve Dark, Sherlock gibi geniş kitlenin hayranlığını kazanacak bir kitap kahramanı! Yöntemleri ve katille bütünleşen halleri hayranlık uyandırıcı. Gönül isterdi ki 26. Seviye Üçlemesi'nin diğer iki kitabını kendi dilimizde okuyabilelim ama ne yazık ki kitaplar henüz Türkçeye çevrilmemiş durumda. Umarım en kısa zamanda serinin diğer kitaplarıyla buluşuruz diyor ve kendinizi bu benzersiz kitap keyfinden mahrum bırakmamanızı diliyorum.

kitap mimarı kitap yorumu kitap önerisi 26. seviye karanlık başlangıç ilk dijital roman doğan kitap anthony e. zuiker duane swierczynski karanlık başlangıç polisiye
Kalp Çarpıntısı Cilt 2 – Alice Oseman (Heartstopper #2)

Kalp Çarpıntısı Cilt 2 – Alice Oseman (Heartstopper #2)

  Sıcak, samimi ve gerçekçi bu çizgi roman serisinin ilk cildinde hayatımıza
Bir Kuzey Macerası – Jack London

Bir Kuzey Macerası – Jack London

     Jack London’ın, roman, öykü ve deneme derlemelerinden oluşan
Genç Prens’in Dönüşü – A.G. Roemmers

Genç Prens’in Dönüşü – A.G. Roemmers

Antoine de Saint Exupéry’nin her yaştan okur tarafından sevgiyle bahsedilen, unutulmaz kahramanı
Doktor Ox’un Deneyi – Jules Verne

Doktor Ox’un Deneyi – Jules Verne

          Eserlerinin sadeleştirilmiş basımlarıyla bir çok okuyucunun

Ayın Yazarı

Agatha Christie

Agatha Christie