Kitap Mimarı Logo
01 Eylül 2020

Sabahattin Ali Kitaplarının Yeni Adresi

Sabahattin Ali Kitaplarının Yeni Adresi

Sabahattin Ali ülkemizin kıymetli yazarlarından biri. Kitaplarını çok satanlar listesinde görmeye alıştığımız ve neredeyse her okurun kitaplığında kendine yer bulan Sabahattin Ali’nin eserleri telif hakkı sebebiyle uzun yıllar sadece Yapı Kredi Yayınları tarafından basılabiliyordu.

 

1948 yılında aramızdan ayrılan yazarın, 70. Ölüm yıl dönümünün dolması sebebiyle düşen telif hakkı, neredeyse her yayınevinin Sabahattin Ali kitapları yayımlar hale gelmesini sağladı.

 

Bu kıymetli külliyatı çeşit çeşit kapak desenleri, ciltli kitaplar, özel basımlar derken onlarca farklı edisyonda piyasaya sunuldu. Daha önce okumayanlar ve yazarın kalemine hayran olup bir kez daha okumak isteyenler için bu durum bulunmaz bir fırsata dönüşmüşken en etkili hamle geçtiğimiz günlerde İş Bankası Kültür Yayınlarından geldi.

 

İş Bankası Kültür Yayınları, günümüz Türkçesine başarıyla kattıkları eserlerle okurun vazgeçilmezlerinden biri haline gelen; Türk Edebiyatı Klasikleri Dizisi kapsamına Sabahattin Ali eserlerini dahil ettiğini açıkladı. 3 kitabın peş peşe yayımlandığı diziye yeni kitapların ekleneceğini de duyuran İş Bankası Kültür Yayınları, Sabahattin Ali külliyatını edinmek için tercih edebileceğiniz kıymetli bir adres.

 

Görsel İş Bankası Kültür Yayınları Instagram Sayfasından alınmıştır.

kitap mimarı kitap yorumu edebiyat haberi sabahattin ali sabahattin ali kitapları türk edebiyatı klasikleri dizisi iş bankası kültür yayınları kürk mantolu madonna içimizdeki şeytan kuyucaklı yusuf
Türkiye İş Bankası Kültür Yayınları Bilim Dizisi

Türkiye İş Bankası Kültür Yayınları Bilim Dizisi

Yayın dünyasının en köklü ve en özverili yayınevlerinden olan Türkiye İş Bankası Kültür
Merhaba Kitap Kulübü Artık Online!

Merhaba Kitap Kulübü Artık Online!

Eylül 2019’da kurulan ve şimdilerde 1. Yaşını kutlayan Merhaba Kitap Kulübü, etkinliklerine
Merhaba Kitap Kulübü

Merhaba Kitap Kulübü

Merhaba, “Merhaba Kitap Kulübü”nün müstakbel üyeleri!

Ayın Yazarı

Agatha Christie

Agatha Christie