Kitap Mimarı Logo
26 Eylül 2020

Merhaba Kitap Kulübü Artık Online!

Merhaba Kitap Kulübü Artık Online!

Eylül 2019’da kurulan ve şimdilerde 1. Yaşını kutlayan Merhaba Kitap Kulübü, etkinliklerine online platformlarda devam etme kararı aldı.

 

 

Pandemi sürecinin başlangıcına kadar, her ayın son Pazar günü İstanbul – Kadıköy’de toplanan ve şimdiye kadar 8 kitabı birlikte okuyan kulüp üyeleri ile yapılan görüşme sonucu, salgın bitene kadar etkinlikleri internet üzerinden yapmaya karar verdik.

 

 

Kitap seçimi, toplantı işleyişi ve yeni üye kabulü gibi konularda fikir birliği ile ilerleyen Merhaba Kitap Kulübü, salgın sonlandıktan sonra da online toplantılar yapmaya devam edeceği için farklı şehirlerden katılımda bulunabilirsiniz.

 

 

Kuruluş amacı, alışık olduğumuz kitap türlerinin dışına çıkıp, her ay farklı türde kitaplar okuyarak kitaplığımızı tür bakımından zenginleştirmek olan Merhaba Kitap Kulübü, bu zamana kadar 8 farklı türe ait kitapla 2000’in üzerinde sayfayı birlikte okudu.
Yüz yüze yaptığımız toplantılar; yazar biyografisine dair önemli detaylar, yazarın dilimize çevrilen eserleri ve kazandığı ödüller ile gelecek ay için önerilen kitaplara dair özet bilgiler içeren slaytlar üzerinden yapılıyor ve çoğu toplantı sohbet havasında geçiyordu. Sanal olarak gerçekleştireceğimiz toplantılarda da alışık olduğumuz düzeni olabildiğince korumaya çalışacağız.

 

 

Peki Online Merhaba Kitap Kulübü’nde bizi neler bekliyor?

 

Her ayın en son pazar günü saat 15:00’de toplanmaya devam edeceğiz. Bu kez toplantılar Discord üzerinden gerçekleştirilecek.

 

 

Toplantıda o ay okuduğumuz kitabına dair kısaca sohbet edip, gelecek ayın kitabını oylama yaparak seçeceğiz. Kısacası ana işleyişimiz yüz yüze yaptığımız toplantılardaki gibi olacak.

 

 

Katılımcı sayımız yüz yüze toplantılardan daha kalabalık olacağı için kitap yorumlarımızı toplantıdan önceki cumartesi gecesine kadar kitapmimari@gmail.com ‘a mail olarak göndereceğiz. Toplanan yorumlar, tek bir post halinde üye ismi ya da nicki ile birlikte kitapmimari.com’da yayınlanacak.
Böylece her üye birbirinin yorumuna kolayca ulaşabilecek.

 

Arzu edenler kitap yorumlarını sosyal medya hesaplarından #merhabakitapkulübü etiketini kullanarak da paylaşabilir. Gönderileriniz kulüp sayfasında/hikayesinde paylaşılacaktır.

 

Her ne kadar sanal kitap kulübü olma yolunu seçsek de, yorumlarınızı toplantı gününe saklamanızı ve kulüp duyuruları için kurulan instagram grup sohbetinde kitaba dair yorumlarınızı paylaşmamanızı rica edeceğim.

 

Birbirimize sımsıkı sarılacağımız o güne kadar, kendinize iyi bakın ve yeni üyelere ulaşabilmemiz için bu yazıyı paylaşmayı unutmayın.

Sevgiler <3

Ceren  ~ @kitapmimari

 

Detaylar ve üyelik için Merhaba Kitap Kulübü instagram sayfasını takip etmeyi unutmayın. 

kitap mimarı merhaba kitap kulübü kitap yorumu kitap kulübü online kitap kulübü kitap okuma grubu
Merhaba Kitap Kulübü

Merhaba Kitap Kulübü

Merhaba, “Merhaba Kitap Kulübü”nün müstakbel üyeleri!
Merhaba Kitap Kulübü 2021 Okuma Planı

Merhaba Kitap Kulübü 2021 Okuma Planı

2019 yılında kurulan ve pandemi sebebiyle online kitap kulübü olarak yoluna devam eden Merhaba
Merhaba Kitap Kulübü Artık Online!

Merhaba Kitap Kulübü Artık Online!

Eylül 2019’da kurulan ve şimdilerde 1. Yaşını kutlayan Merhaba Kitap Kulübü, etkinliklerine
Türkiye İş Bankası Kültür Yayınları Bilim Dizisi

Türkiye İş Bankası Kültür Yayınları Bilim Dizisi

Yayın dünyasının en köklü ve en özverili yayınevlerinden olan Türkiye İş Bankası Kültür

Ayın Yazarı

Agatha Christie

Agatha Christie