Kitap Mimarı Logo
18 Aralık 2018

Efsane Beyaz Kapak Geri Döndü!

Efsane Beyaz Kapak Geri Döndü!

     Bazı yayınevleri sadece belirli bir okuyucu kitlesine yönelik kitaplar yayımlamayı tercih ederken büyük küçük her okuyucunun vazgeçilmezi olmayı başarmış Can Yayınları, ülkemizdeki bütün kitap okuyucularının saygısını ve sevgisini kazanmış bir yayınevi.
     Türk Edebiyatının seçkin kalemlerini okuyucularla buluşturması, Dünya Edebiyatının yapı taşı niteliğindeki eserleri titizlikle Türkçeye kazandırması ve kitap okuma keyfini modern çağa uygun çözümlerle birkaç basamak yukarıya çıkartması okuyucunun gözünde Can Yayınlarını vazgeçilmez yapmaya yetiyor.

     Kurulduğu 1981 yılından beri kaliteli çizgisini bozmayan Can Yayınları deyince akla gelen ilk şey klasikleşen beyaz kitap kapakları.
Artık vazgeçilmez haline gelen ve herkesin kitaplığında yer edinen beyaz kapaklı kitaplar, 2014 yılında Can Öz’ün açıklaması ardından değişmeye başlamıştı. Kimi okuyucunun karşı çıktığı bu uygulama, başarılı ve ödüllü kitap kapaklarını göz önünde bulundurursak başarıyla sonuçlandı diyebiliriz. Yıllara meydan okuyan ölümsüz eserler yeni kapak tasarımlarıyla görsel bir şölene dönüşürken kimi okuyucular sahaf kapılarını aşındırdı beyaz kapaklı Can klasiklerini edinmek için.

     Her an her koşulda kitap okumamızı sağlayan Mini Kitap’lardan sonra Can Yayınları okuyucuları için bir güzellik daha düşünmüş ki kağıt maliyetlerinin artması sonucu yaşanan zamların ardından adeta ilaç gibi gelecek.

“Unutulmaz Klasikler, Unutulmayan Kapaklarla.”

 

     Can Klasik dizisi kapsamındaki eserler, beyaz kapaklı tasarımlarıyla yenilendi. Bu uygulamanın belki de en sevindirici yanı okuyuculara uygun fiyatla kitaplığındaki eksik kitapları tamamlama fırsatı sunması. Az önce de değindiğim gibi özellikle artan kağıt maliyetlerinin kitaplara yansıdığı bu günlerde beyaz kapaklı kitapların uygun fiyatları okuyucuları sevindirmeye yetecektir. Şimdiden herkese keyifli okumalar diliyorum.

can yayınları edebiyat haberi beyaz kapak
Sabahattin Ali Kitaplarının Yeni Adresi

Sabahattin Ali Kitaplarının Yeni Adresi

Sabahattin Ali ülkemizin kıymetli yazarlarından biri. Kitaplarını çok satanlar listesinde
Efsane Beyaz Kapak Geri Döndü!

Efsane Beyaz Kapak Geri Döndü!

     Bazı yayınevleri sadece belirli bir okuyucu kitlesine yönelik kitaplar
Merhaba Kitap Kulübü

Merhaba Kitap Kulübü

Merhaba, “Merhaba Kitap Kulübü”nün müstakbel üyeleri!

Ayın Yazarı

Agatha Christie

Agatha Christie