Efsane Beyaz Kapak Geri Döndü!

Efsane Beyaz Kapak Geri Döndü!

     Bazı yayınevleri sadece belirli bir okuyucu kitlesine yönelik kitaplar yayımlamayı tercih ederken büyük küçük her okuyucunun vazgeçilmezi olmayı başarmış Can Yayınları, ülkemizdeki bütün kitap okuyucularının saygısını ve sevgisini kazanmış bir yayınevi.
     Türk Edebiyatının seçkin kalemlerini okuyucularla buluşturması, Dünya Edebiyatının yapı taşı niteliğindeki eserleri titizlikle Türkçeye kazandırması ve kitap okuma keyfini modern çağa uygun çözümlerle birkaç basamak yukarıya çıkartması okuyucunun gözünde Can Yayınlarını vazgeçilmez yapmaya yetiyor.

     Kurulduğu 1981 yılından beri kaliteli çizgisini bozmayan Can Yayınları deyince akla gelen ilk şey klasikleşen beyaz kitap kapakları.
Artık vazgeçilmez haline gelen ve herkesin kitaplığında yer edinen beyaz kapaklı kitaplar, 2014 yılında Can Öz’ün açıklaması ardından değişmeye başlamıştı. Kimi okuyucunun karşı çıktığı bu uygulama, başarılı ve ödüllü kitap kapaklarını göz önünde bulundurursak başarıyla sonuçlandı diyebiliriz. Yıllara meydan okuyan ölümsüz eserler yeni kapak tasarımlarıyla görsel bir şölene dönüşürken kimi okuyucular sahaf kapılarını aşındırdı beyaz kapaklı Can klasiklerini edinmek için.

     Her an her koşulda kitap okumamızı sağlayan Mini Kitap’lardan sonra Can Yayınları okuyucuları için bir güzellik daha düşünmüş ki kağıt maliyetlerinin artması sonucu yaşanan zamların ardından adeta ilaç gibi gelecek.

“Unutulmaz Klasikler, Unutulmayan Kapaklarla.”

 

     Can Klasik dizisi kapsamındaki eserler, beyaz kapaklı tasarımlarıyla yenilendi. Bu uygulamanın belki de en sevindirici yanı okuyuculara uygun fiyatla kitaplığındaki eksik kitapları tamamlama fırsatı sunması. Az önce de değindiğim gibi özellikle artan kağıt maliyetlerinin kitaplara yansıdığı bu günlerde beyaz kapaklı kitapların uygun fiyatları okuyucuları sevindirmeye yetecektir. Şimdiden herkese keyifli okumalar diliyorum.

Yayınlanma Tarihi: 18 Aralık 2018
Etiketler:

can yayınları, edebiyat haberi, beyaz kapak

Son Haberler

17. Bursa Kitap Fuarı

17. Bursa Kitap Fuarı

     Tüyap Bursa Uluslararası Fuar ve Kongre Merkezi’nde bu yıl 17.si düzenlenecek olan Bursa Kitap Fuarı’nın ziyaret tarihleri belli oldu.


5. Karadeniz Kitap Fuarı

5. Karadeniz Kitap Fuarı

     Tüyap Samsun Fuar ve Kongre Merkezi’nde bu yıl 5.si düzenlenecek olan Karadeniz Kitap Fuarı’nın ziyaret tarihleri belli oldu.

    &n

Yazarın Endişesi - Söyleşi

Yazarın Endişesi - Söyleşi

     Bir süredir İstanbul Kültür Sanat Vakfı ve Doğan Kitap işbirliği ile düzenlenen söyleşiler serisi, sevdiğimiz y